E-Posta :
Parola :
Kullanıcı Türü :
Mastaş Panel Radyatör Üretimi

İnfo Bilişim Hizmetleri
Sektr Seiniz  :
Seiniz  :
Kelime Yaznz  :   
Hasatalıkta ve Sağlıkta
    Anasayfa » Firma Listesi » Erikli Dağıtım ve Pazarlama A.Ş. profili

Erikli Dağıtım ve Pazarlama A.Ş.
Erikli'nin temelleri 1965 yılında Nihat Aslanoba tarafından atılıyor. Şirket ilk yıllarında 0,30 lt. dönüşümlü cam şişe ve 12 lt. galvanizli damacana dolumu gerçekleştiriyor. Takip eden yıllarda ise fabrikalara dökme su ve evlere galon cam satışı yapılıyor. Erikli, 1985 yılında bir ilki gerçekleştirerek marka için özel olarak yaptırılan cam şişeye doluma başlıyor ve yine markaya özel plastik kasa kullanımına geçiyor. 1980'li yılların sonlarında ulusal su pazarında tüketim trendleri değişiyor ve dönüşümsüz pvc/pet ambalajlar tercih edilmeye başlanıyor. 1,5 lt. ürünler otobüs ve restaurantlarda, 5 lt. ürünler evlerde kullanılırken, 0,5 lt. ambalajlar yaz dönemlerinin aranılan ürünleri haline geliyor.. Şirket bu dönemde, dönüşümsüz ürünler alanında yatırım yapmak üzere, Erikli Su ve Meşrubat San. ve Tic. A.Ş.'yi kuruyor. (0,5 lt- 1,5 lt - 5 lt pvc-pet şişeler, bardak su) Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığına Hasan Aslanoba getiriliyor. 1993 yılında üretime başlanıyor ve 5 yıllık yatırım hamlesi sonucunda Erikli, 1998 yılında ulusal su pazarının en büyük üç şirketinden biri konumuna yükseliyor. 2000 yılıyla birlikte şirkete büyük kapasite artışı sağlayan, pet ambalajların dolumuna geçiliyor. 1994 yılında İstanbul'da yaşanan su sıkıntısı, su istasyonlarının kurulmasına neden oluyor. Erikli, tankerlerle istasyonlara su sevkıyatına başlıyor. Şirket su debisinin yüksek, su kalitesinin üstün olması avantajını kullanarak 1995-98 yılları arasında pazarın liderliğini elinde tutuyor. 1999 yılında ise su istasyonlarının yerini 19 lt. polikarbonat damacana ürünü alıyor. Bu dönemde İstanbul'da, Erikli Su İstanbul Dağıtım A.Ş. şirketi kuruluyor. Şirketin Genel Müdürlüğüne Gökay Gecebeği getiriliyor. Yeni şirket, istikrarlı bir büyüme dönemi sonucunda, İstanbul 19 lt. su pazarının liderliğine yükseliyor. 2000'li yılların başında, dünya meşrubat devlerinin ulusal su pazarına ilgilerinin artması ve yatırımlarının başlaması, pet ürün grubunda yoğun olarak kullanılan, meşrubatçı bayi kanallarının tıkanması riskini ortaya çıkarıyor. Erikli, bu riske karşı yeni bir yapılanma başlatarak Erikli Dağıtım ve Pazarlama A.Ş. adıyla yeni bir şirket kuruyor. Şirketin Genel Müdürlüğüne Ercan Bayraktar getiriliyor. Yeni şirket, başlangıçta Bursa, Antalya, İstanbul Anadolu Yakası ve Kocaeli'nde pet ürün grubunun satış ve dağıtımını gerçekleştirirken, daha sonra Bursa, Antalya ve Kocaeli bölgelerinde, 19 lt. ürün grubu ana bayiliğini görevini de üstleniyor. Erikli Dağıtım ve Pazarlama A.Ş. 2005 yılı itibariyle, başta su olmak üzere; soda, meyve suyu ve benzeri ürünlerin dağıtımında, ulusal pazarın en güçlü satış ve dağıtım organizasyonu durumuna ulaşıyor. Erikli Grubu, yeni dönemde yatırımlarına ara vermeden devam etmeyi planlıyor. Bu amaçla, Bursa Mustafakemalpaşa'da arsa alımı tamamlanan ve inşaatı 2005 yılı içerisinde başlayan, meyve suyu üretim tesisi için çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor.

Firma Detayları:
Tel No :   444 0 222 Sektör :   Satış Ve Pazarlama
Fax No :   E - Posta :   tech@mb.net.tr
Şehir :   Türkiye Ad Soyad :   Anonim Şirket
Web Adres :   http://www.erikli.com.tr/
Adres : Erikli Dağıtım ve Pazarlama A.Ş. ve Erikli Su İstanbul Dağıtım A.Ş. unvanlı iki dağıtım şirketi ile İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası, Bursa, İzmit ve Antalya da faaliyet gösterilmektedir.
  »  Erikli Dağıtım ve Pazarlama A.Ş. firmasına ait kampanyalar.

Erikli Dağıtım ve Pazarlama A.Ş. firmasına ait kampanya bulunmamaktadır.  »  Erikli Dağıtım ve Pazarlama A.Ş. firmasına ait seri ilanlar.

Erikli Dağıtım ve Pazarlama A.Ş. firmasına ait seri ilan bulunmamaktadır.

Ambalaj
Bilişim - Bilgisayar
Biyoteknoloji
Çevre
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi
Danışmanlık
Dayanıklı Tüketim
Dekorasyon
Denetim
Denizcilik - Yatcılık
Depo - Antrepo
Deri - Saraciye - Kürk
Diğer
Eğitim
Eğlence - Sanat
Elektrik - Elektronik
Enerji
Fidancılık - Çiçekçilik
Fotoğrafçılık
Fuar Ve Organizasyon
Gayrimenkul
Gazete
Giyim Sanayii
Gıda
Gümrük İşlemleri
Güvenlik
Halkla İlişkiler
Hukuk
Hızlı Tüketim Malları
Isıtma - Soğutma
Kimya
Kozmetik
Kuaför ve Bakım
Kuyumculuk
Kırtasiye
Mağazacılık
Madencilik Ve Metal
Matbaa
Medya
Menkul Değerler
Mimarlık
Mobilya
Mobilya - Ağaç İşleri
Muhasebe - Mali Müşavir
Mühendis
Mütercim Tercümanlık
Müşteri Hizmetleri
Otel
Otomotiv
Perakende - Toptan
Petrol - Petrokimya
Reklamcılık
Restaurant Ve Yemek
Sağlık - Tıp
Satın Alma - Lojistik
Satış Ve Pazarlama
Sigorta
Sivil Havacılık
Sivil Toplum Örgütleri
Spor
Takı
Tarım - Orman
Tasarım - Grafik
Taşımacılık - Nakliye
Teknikerlik - Teknisyen
Tekstil - Konfeksiyon
Telekomünikasyon
Turizm
Ulaştırma
Yarı Zamanlı Ve Staj
İdari İşler - Sekreterya
İkinci El Ürünler
İlaç Endüstrisi
İnsan Kaynakları
İnternet
İnşaat
Üretim - İmalat
İthalat - İhracat
Yönetim
İş Geliştirme
Ziraat
2009 - OrtakSite.com - Tm Haklar Sakldr
Medyabim
Ana Sayfa | Firma Listesi | Seri lanlar | Kampanyalar | Sektrler | Haber Arivi | Hakkmzda | Reklam Seenekleri | letiim